De redactie van Eatly brengt je het leukste nieuws op gebied van eten en drinken! Vragen? Stuur dan een mail naar Redactie [at] Eatly.nl.
Voor het weekend hebben we het nieuwe kookboek van Vjèze Fur Lekker Fred in het land onder de loep genomen. Maar uiteindelijk gaat een kookboek pas echt leven door de recepten die er allemaal in te vinden zijn. Vandaar delen we vandaag uit het boek het recept voor Risotto Nero di Sepia.
Hoewel heel veel mensen er enigszins tegen opzien om thuis een risotto te maken, heeft bijna iedere thuiskok wel een goede risotto in het arsenaal. Dus voor iedereen die nog een goed recept zoekt voor risotto is dit een aanrader.
Risotto nero di sepia
(voor 4 personen, bereidingstijd 40 minuten)
Dit heb je nodig:
- olijfolie om in te bakken
- 1 grote ui, fijngesneden
- 250 g arborio- of carnarolirijst
- 100 ml witte wijn
- 4 el inktvisinkt
- 1,2 l visbouillon, kokendheet
- 100 g doperwten
- 250 g zeekat, schoongemaakt
- ½ chipotle peper (uit blik),
- fijngesneden
- zout en peper
- een stuk paramagiano
- 2 el extra vierge olijfolie
- rasp en sap van 1 citroen
- 2 takjes bladpeterselie
Zo maak je de risotto:
- Verhit wat olijfolie in een ruime koekenpan op middelhoog vuur en fruit er de ui in. Voeg de rijst toe en bak de rijst in enkele minuten glazig. Blus af met de wijn en laat volledig verdampen.
- Meng intussen de inktvisinkt door de hete bouillon. Schep een soeplepel van de bouillon bij de risotto en roer tot alle bouillon is opgenomen. Herhaal tot de rijst beetgaar is, dat duurt ongeveer 20 minuten. Meng vlak voor het einde de doperwtjes door de risotto, kook deze nog 5 minuten mee.
- Verhit intussen nog wat olijfolie in een andere koekenpan en bak de zeekat met de chipotle peper in 2 minuten beetgaar. Zet het vuur uit en breng op smaak met zout en peper.
- Roer een flinke hand parmigiano door de risotto. Breng op smaak met peper en eventueel nog wat zout.
- Verdeel de risotto over de borden en rasp er veel parmigiano over. Verdeel de inktvis erover en besprenkel met de extra vierge olijffolie en het citroensap. Garneer met de citroenrasp en de peterselie.

Verder lezen over Koken

Tipt08.01.2025
Een Italiaanse avond of een verfijnde sushi-experience? Een kok aan huis stemt alles af op jouw voorkeuren

Lifestyle19.12.2024
5 tips om je keuken voor weinig geld een nieuwe look te geven

Proeft04.12.2024
HelloFresh kerstbox tegen kerststress: we probeerden het uit

Gadgets15.11.2024
HexClad-pannen zorgen voor een revolutie in de keuken

Food01.10.2024
Met deze nieuwe vleesvervanger kom je eerder aan je eiwitten

Gadgets31.08.2024
Smeg komt met compacte oven in plaats van je airfryer

Gezond21.08.2024
Niet elke fles olijfolie is ook echt olijfolie: al staat dat er wel op
Een complexe wereld
Recepten01.05.2024
Over Graan van Hier en ambachtelijke appeltaart
Verder lezen over Kookboeken

Recepten02.12.2024
Lekker Lezen aflevering 18: kerstkookboek, vegan eten, naar Maleisië en meer

Recepten29.07.2024
Prachtig kookboek over de Syrische keuken van Imad

Gadgets18.03.2024
De Bijbel van de Spaanse keuken, over pasta in Catalonië en komijnzaad in Andalusia

Gezond26.12.2023
Het beste dieet is een bepaalde leefstijl, Ik eet en val af

Nieuws20.11.2022
Java van Maureen Tan verkozen tot Kookboek van het Jaar

Nieuws14.10.2022
Lowlander helpt je nu naast het opdrinken ook je kerstboom opeten

Drinks29.11.2021
High Cocktails: boek gevuld met alcoholvrije psychoactieve cocktailrecepten

Nieuws28.10.2021