De redactie van Eatly brengt je het leukste nieuws op gebied van eten en drinken! Vragen? Stuur dan een mail naar Redactie [at] Eatly.nl.
Hands Off My Chocolate lanceert vandaag een eerste plantaardige chocoladereep: de vegan Caramel Seasalt. Door een plantaardige versie te maken van de meest populaire smaak in Nederland probeert het chocolademerk plantaardige repen toegankelijk te maken voor een breed publiek.
Vorige week donderdag had ik al de kans om de nieuwe reep te proberen tijdens de online perslancering. Daarbij kwamen nog meer nieuwtjes ter sprake. Zo hebben alle repen die in het assortiment van Hands Off zitten een nieuw jasje gekregen dat 25% minder plastic bevat en de cacaomassa die gebruikt wordt voor de repen is vanaf vandaag volledig traceerbaar.
Sceptici overtuigen
Met de nieuwe reep probeert het chocolademerk sceptici te overtuigen dat plantaardige chocoladerepen net zo lekker of misschien wel lekkerder zijn. Daarom is er bewust voor gekozen om van de meest populaire smaakcombinatie van Nederland karamel-zeezout-melkchocolade een plantaardige variant te maken.
Rijstmelk als basis
De basis voor de plantaardige repen is rijstmelk waar voor de Caramel Seasalt ook hazelnootpraliné aan toe is gevoegd om een rijke smaak te krijgen en een romige textuur. Tijdens een blindproeverij onder 100 chocoladeliefhebbers werd de plantaardige variant vergeleken met de melkvariant van concurrenten. Het testpanel beoordeelde de plantaardige versie lekkerder dan de variant met melk. Daarom heeft Hands Off een cashback-actie gekoppeld aan de lancering, iedereen die de smaak niet lekker vindt, krijgt zijn aankoopbedrag terug.
Vegan stempel
Naast de Caramel Seasalt zijn er ook twee andere repen die door Hands Off in de vegan communicatie worden meegenomen. Het gaat om de nieuwe reep Oat Cookies & Caramel en de Seriously Dark 85%. De eerste reep is gemaakt met pure chocolade van 70% cacao met een crunchy havermoutkoekjes en stukjes karamel. De Seriously Dark zit al jaren in het assortiment en heeft naast een nieuw jasje ook het duidelijke stempel vegan gekregen ook al is deze pure chocolade dat altijd al geweest.
Verder lezen over Chocolade
Food04.12.2025
Disney+ trakteert op warme chocolademelk in de Disney Chocolate Stream Shop
Food05.11.2025
Dubbel genieten: Côte d’Or en koffie is de ultieme smaakcombinatie
Nieuws29.10.2025
Tony’s Choco Experience: 20 jaar chocolade, fun en impact
Food03.12.2024
Nieuws wat we zelf opeten: Aflevering 18 met Baleine-zout, zoet van Leonidas en de Pineut
Hotspots25.11.2024
Lekker eten wat er in de film voorbij komt met Cinema Culinair
Food16.11.2024
Kerstshoppen in Londen? Dit kerstlekkers mag je niet missen
Food11.10.2024
Chocolate Makers uit Amsterdam haalt zijn chocolade met een zeilboot
Food11.06.2024
Marmir Chocolate: luxe boetiek-chocolade van eigen bodem
Verder lezen over Plantaardig
Gezond04.11.2025
Nieuw product voor een stralende huid: The Skin Code van Juve Naturals
Nieuws29.10.2025
BenBits brengt eerste plasticvrije kauwgom op de markt
Food16.04.2024
Veel Nederlandse eettradities hoeven helemaal niet te veranderen
Food06.06.2023
Hands Off komt met een primeur en lanceert plantaardige chocolate chip cookies
Food05.06.2023
Samenwerking Poké Perfect en Neni levert The Famous Falafel bowl op
Food23.03.2023
Fairtrade Original voegt nieuwe Indonesische kruidenpasta’s toe aan assortiment
Nieuws09.03.2023
Internationale primeur voor Nederland: Heinz introduceert vleesvervangers
Nieuws27.02.2023